تاریخ بروزرسانی : 11 ماه 3 روز قبل بازدید : 271 نویسنده : مدیر سیستم تعداد نظرات : 0

زمانی که کار نکردن بهترین کار است!

در دورانی به سر می بریم که اکثر بازارها و کسب و کارها رکود بزرگی را تجربه میکنند این رکود باعث رفتار متفاوتی بین فعالان هر کسب و کاری می شود از افسردگی تا خشم و بسیاری از اتفاقات پیش بینی نشده. در این دوران هزینه ها پر رنگ تر از قبل به نظر می آیند و افت در آمد بیش از پیش باعث فشار به مدیران شرکت ها می شود.


در دورانی به سر می بریم که اکثر بازارها و کسب و کارها رکود بزرگی را تجربه میکنند این رکود باعث رفتار متفاوتی بین فعالان هر کسب و کاری می شود از افسردگی تا خشم و بسیاری از اتفاقات پیش بینی نشده. در این دوران هزینه ها پر رنگ تر از قبل به نظر می آیند و افت در آمد بیش از پیش باعث فشار به مدیران شرکت ها می شود بعضی ازین هزینه ها اجتناب ناپذیر است و قبلا هم وجود داشته ولی بعضی از آنها بعد از رکود به وجود می آید مثل بهره پولهایی که از بانک گرفته میشود.

شاید با من موافق باشید که وقتی در دوران رکود هستیم چاره ای جز تحمل و صبر نیست که شاید بتوان انرا با سرماخوردگی مقایسه کرد که طول درمان آن چندین روز طول میکشد.

هدف ازین سری از مقالات این نیست که با عنوان کردن و بزرگنمایی بدبختی دیگران پی به میزان خوشبختی خودمان ببریم و پیشی خودمون بگیم “چه خوب شد بدتر ازین نشد” بلکه هدف چند اینست که چطور در بعضی از مواقع مثل دوران رکود می توان از خلاء به وجود آمده به نفع کسب و کار خود استفاده کرد تا در دوران اوج همه چیز برای شروع خوب و پر قدرت آماده باشد.

تاریخ بخوانید

در هر کار و فعالیتی که باشید بدون شک کار شما دارای پیشینه ای هم هست، مثلا کسانی که در فعالیت شما در گذشته به عنوان افسانه یاد میشه و جایگاه ویژه ای دارنبا قدیمی تر ها صحبت کنید و از گذشته کسب و کارتان اظلاعات دقیقی بدست بیارید با اینکه دردری از امروز شما دوا نخواهد کرد اما لااقل به صورت مستند خواهید فهمید که صبر هم چیز خوبیست.

مقایسه کنید

مقایسه کنید،کسبو کار

برای چند لحضه تصور کنید شما در سال 1945 یک شهروند آلمانی 25 ساله هستید که کار جدیدی را از 3 سال قبل برنامه ریزی کرده اید اما حالا شهر در حال سقوط است و تمام آرزوهای خود را بر باد رفته میبینید و هیچ امیدی به آینده نیست و حتی امیدی به زنده ماندن تا هفته بعد ندارید چه رسد به اینکه برای کسب کار نو پای خود برنامه ریزی کنید.

آیا شرایط الان بازار و کسب و کار ما ازآن دوران بدتر است؟ مسلما خیر،قصد مقایسه جوامع و بحث تاریخی ندارم اما واقعا چه اتفاقی افتاد که شرکتها و اشخاص موفق از پس این کابوس بر آمدند و بعد از جنگ با وجود تمامی خسارتهای جانی و مالی بسیار زیاد دوباره شروع به کار کردند و همه چیز از اول شروع کردند.حتی کمپانی های بزرگی مثل BMW و دایملرو بسیاری از کمپانی های مطرح دیگر با وجود خسارتهای  بسیار هنوز وجود دارند و در بالاترین جایگاه صنعت خودشون ایستاده اند. به راستی چه اتفاقی افتاد؟ خیلی ساده "دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند" به این جمله خوب و زیاد فکر کنید.

آنچه مسلم است ما در شرایط بسیار بهتری نسبت به آن دوران به سر می بریم اما در یک چیز مشترک هستیم و آن “رکود و نبودن امید به آینده” است.اصولا در دوران رکود وقت ازاد بیشتری دارید چون حجم کار کمتر میشود و حجم گردش مالی و کالایی به حداقل میزان خود میرسد و در بعضی از مواقع متوقف میشود.اصولا در این اوقات وقت بیشتری برای فکرهای محال و منفی به وجود میاد که در جای خود بحث خواهم کرد.

رکود رابطه معکوس با زمان آزاد شما دارد.حال نوع استفاده ازین سرمایه ارزشمند یعنی زمان بسیار مهم است که آنرا صرف غر زدن و حرص خوردن کنید یا صرف ابزاری کنید که در دوران رونق به شما کمک کند .تکلیف گزینه اول که روشن است که جز صدمه به روح و جسم خود کاری از پیش نمی برد.به گفته بزرگی “حرص خوردن و غر زدن همان قدر به شما کمک میکند که آدامس خوردن در حل کردن یک مسله ریاضی”.درست است که غر زدن و حرص خوردن جزو لاینفک رکود است و نمی توان انتظار ارمانگرایی داشت در این مرحله خیلی از دوستان به جملات شعار گونه پناه میبرند که بیشتر نقش مسکن دارد ولی همه چیز بعد از چند ساعت به حالت اول بر مگردد. حرص بخورید و غر بزنید ولی به اندازه اما اجازه ندهید تمام وقت شما را تلف کند و تمام ظرفیت ذهنی شما را اشغال کند.گزینه دیگر مثبت اندیشی است (که از حد معمول خارج نشود) در اینجا چند راهکار از دیدگاه خودم پیشنهاد میدم که شاید بتواند باعث شود این دوران را با کمترین اثرات عبور کنید.

درباره نویسنده
پر بیننده ترین مقالات
گـالـوانیــزه کـــردن (Galvanization)
تاریخ بروزرسانی1396/09/22 15:18:14 بازدید 556

سیستم شالوده بلندترین برج دنیا (برج خلیفه دبی) – بخش اول
تاریخ بروزرسانی1396/08/08 16:48:07 بازدید 499

انواع مش فولادی و کاربرد آن در سازه و معماری قسمت اول
تاریخ بروزرسانی1396/08/08 16:47:43 بازدید 451

حمل و نقل،یکی از ارکان قیمت گذاری
تاریخ بروزرسانی1396/09/20 13:02:33 بازدید 324

کسب و کـــار شخـــصی … آری یا نه؟
تاریخ بروزرسانی1396/09/14 15:39:19 بازدید 306

زمانی که کار نکردن بهترین کار است!
تاریخ بروزرسانی1396/09/08 09:04:49 بازدید 271

اولـــــــین ارســـــــــال برای فولـــادین
تاریخ بروزرسانی1396/09/20 15:33:24 بازدید 245

مقالات مرتبط