پربیننده ترین خبرها
کاهش قیمت ورق آمریکا

خرید ورق سرد و خرید ورق گالوانیزه در کشور آمریکا به دنبال اعتراض خریداران این محصولات کاهش یافته است.

آخرین بروز رسانی : 1396/07/17 14:38:41 بازدید : 487

ثبات قیمت ورق گرم در اتحادیه اروپا

ثبات قیمت ورق گرم در اتحادیه اروپا به دلیل تصمیمات ضد دامپینگی اخیر

آخرین بروز رسانی : 1396/07/17 14:33:31 بازدید : 454

ثبات قیمت ها در بازار سنگ آهن چین

شرایط کنونی بازار سنگ آهن چین به گونه ای می باشد که علاوه بر کاهش میزان خرید و معاملات در این بازار، شاهد ثبات قیمت ها نیز هستیم.

آخرین بروز رسانی : 1396/07/17 16:48:15 بازدید : 450

آخرین بروز رسانی : 1 سال 2 ماه قبل بازدید : 487 نویسنده : مدیر سیستم تعداد نظرات : 0

خرید ورق سرد و خرید ورق گالوانیزه در کشور آمریکا به دنبال اعتراض خریداران این محصولات کاهش یافته است.

کاهش قیمت ورق آمریکا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان ۸۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت ۸۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل حدودا به میزان ۲/۱ درصد کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان ۷۹۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان ۳/۱ درصد کاهش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه در حال حاضر به پایین ترین حد قیمت این محصول در ماه ژوئن به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن نزدیک شده است. زمان فرآوری برای هردو این محصولات حدودا به میزان ۶ هفته تخمین زده شده است. برخی از فعالان بازار معتقدند که کاهش هزینه های حمل و نقل سبب کاهش قیمت ورق فولادی گردیده است.

خرید ورق فولادی وارداتی بر قیمت این محصولات در بازار داخلی نیز تاثیرگذار بوده است. این در حالی است که پیش تر پیش بینی شده بود که قیمت ورق سرد و قیمت ورق گالوانیزه در این کشور در سه ماهه چهارم سال کاهش یابد. در بخش ورق سرد، کشور آمریکا ۴۵/۱ میلیون تن ورق سرد در هفت ماهه اول سال ۲۰۱۷ وارد کرده است که نسبت به میزان ورق سرد ۰۲/۱ میلیون تن وارد شده در زمان مشابه سال ۲۰۱۶، به میزان ۶/۴۱ درصد افزایش یافته است. در بخش ورق گالوانیزه نیز، کشور آمریکا ۹۲/۱ میلیون تن ورق گالوانیزه از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ وارد کرده است که نسبت به ۵۳/۱ میلیون تن ورق گالوانیزه وارداتی در مدت زمان مشابه سال قبل، به میزان ۵/۲۵ درصد افزایش یافته است. به گفته برخی منابع خبری برخی از خریداران ورق سرد را حدودا به میزان ۶ درصد کم تر از معاملات صورت گرفته خریداری کرده اند و برخی نیز حتی ۴۸ دلار به ازای هر تن نیز پایین تر از قیمت ورق سرد پیشنهادی این محصول را خریداری کرده اند.

اخبار مرتبط